CITACE Z KOMIKSU: Ruce vzhůru! Němci ku středu, ostatní ke stěně!

ročník 2009

Číslo #15 Po minulém speciálu, jenž se věnoval roku 1968, i tentokráte zůstaneme v letech šedesátých a podíváme se na jiný zásadní konflikt té doby – válku ve Vietnamu. Co vlastně vedlo Johna F. Kennedyho, aby vyslal americké vojenské jednotky do země džunglí, krysích děr a nepřátel demokracie, jenž znali každičký centimetr své vlasti? V čem chyboval jeho následník Lyndon B. Johnson? A co že je to ta Nixonova doktrína? A co na to všechno všemocný strýček Ho? Pojďte se společně s našimi redaktory vypravit do doby, kdy kopce získávaly jména jako je Hamburger Hill a vznikaly hrdinské legendy, které dobývaly (a dojímaly) stříbrné plátno.

Do doby hipíků, kteří volali po míru a vojáků, kteří denně umírali v krvavých masakrech.


Číslo #16 Den D - 6. června 1944 se vylodila spojenecká vojska v Normandii, aby počechrala Hitlerův Atlantický val a pustila se do finálního osvobození Evropy. No a uznejte sami, že takováhle akce si zaslouží minimálně jedno celé číslo, které si právě můžete pořídit na stáncích i vy. Pokud máte dostatek vojenského ducha, můžete sledovat přípravy na samotné vylodění, jeho průběh hodinu po hodině a zamyslet se nad jeho následky a doprovodnými akcemi, kterými byla třeba operace Dragoon. Podíváme se i na to, proč Rommela „Lišku pouště“ nikdo neposlouchal, i když své nadřízené jako jeden z mála varoval před blížící se hrozbou. A co na to Josef Stalin? Ten měl svých problémů dost, ale i tak dokázal celého vylodění využít.

Takže nasaďte helmy, do ruky vemte zbraně… ten břeh se nebezpečně rychle blíží.


Číslo #17 Ano, všechno jednou končí a nezáleží na tom, jestli to bylo špatné anebo dobré. I druhá světová válka skončila. A jak takový konec války probíhal v Praze se snaží přiblížit nový Filmag Speciál, který vám svým osobitým stylem popíše první minuty osvobození našeho krásného hlavního města Prahy. Co měli v plánu Němci? Věřili Pražané ve vítězství? A jak to všechno vlastně probíhalo, když rozhlas volal o pomoc a v ulicích se stavěli barikády? Byl vůbec čas na to zjišťovat, co je dobré a co je zlé?

Pokud se chcete i vy účastnit slvaného pražského povstání, tak neváhejte, seskočte z barikády a pořiďte si nový Filmag Speciál.


Číslo #18 Tak druhá světová válka nám konečně skončila, což ale neznamená, že by lidé dostali rozum. Naopak. Nastala nová vlna řádění, zabíjení, věšení na lampy a vůbec všech těch podivných věcí, které si lidé nenechají ujít, pokud jim za ně nehrozí žádný trest. Tentokrát se Filmag Speciál zaměřil na období těsně po válce, kdy se naši furianti vraceli do pohraničí a zbavovali se zbytků Němců, k čemuž kolikráte nepotřebovali žádné servítky. Ale ano Němci se jen tak nedali a válka tedy pokračovala ještě nějaký ten týden dál. Podíváme se na sezení pohlavárů v Postupimi, pobrouzdáme nebezpečným Ústím nad Labem a ještě se na zoubek podíváme Benešovým dekretům. A jelikož je Filmag přeci jenom nejvíce spojen právě s filmem, koukneme i na filmové návraty do pohraničí, v nichž nesmí chybět major Zeman anebo třeba taková Zdivočelá země.

A pokud se vám to zdá málo, ještě jako bonus tentokráte nahlédneme do paintballových akcí, z nichž nám Zíďas přináší exkluzivní reportáž.


Číslo #19 Tentokráte se Filmag speciál vydává až do dalekých Arden, kde se německá armáda pokusila ještě jednou změnit průběh celé války směřující k vítězství spojenců. Ti se v klidu vylodili v Evropě a všechno to vypadalo, že se Němci už k ničemu nevzchopí. Jenže oni se vzchopili. Cílem jejich akce se měli stát Antverpy a vše mělo probíhat v chladných měsících, kdy měli spojenci podle Hitlera přeci jenom víc odpočívat a nabírat síly na jaro.

Takže pokud vás zajímá, jak se tonoucí wehrmacht stébla chytal a jak mu bylo jeho raubení nakonec zatrženo, neváhejte a sáhněte po novém Filmagu Speciál, který vám i tentokráte jako bonus přináší celých pět stran paintballového speciálu.


Číslo #20 A máme tu další Filmag Speciál, který tentokráte v pošmourném počasí zavítá přímo k Dukelskému průsmyku. Právě tady se odehrála jedna ze zásadních bitev konce druhé světové války, na níž by byla škoda v našem barevném Speciálu zapomenout a nevěnovat jí několik parádních stránek plných vyčerpávajících informací. Takže pokud vás zajímá, co všechno akci v Dukelském průsmyku předcházelo a jak probíhaly jednotlivé akce, neváhejte a pořiďte si nový Filmag Speciál.

Ten vám vedle slušného množství informací přináší i další zprávy z paintballového kolbiště a samozřejmě, že nechybí ani několik parádních DVD.