CITACE Z KOMIKSU: Chci mluvit pouze s Bartkem. Musím se s ním setkat před půlnocí.

ročník 2007

Číslo #2 S Novým rokem přichází nový FILMAG SPECIÁL, ojedinělý časopis, který se zabývá válečnou tématikou! Na stáncích ho můžete očekávat již v polovině ledna roku 2007. Tentokrát se pod redakční drobnohled dostanou pohnuté události od napadení bývalého Sovětského svazu, až po bleskový postup německých vojsk. Nebude chybět pohled do řad Trestných praporů, ukážeme prstem na válečná zvěrstva a uvízneme v obleženém Leningradu. Časopis o šestatřiceti stranách bude opět výjimečný nejen svým obsahem, ale i grafickým zpracováním. Přílohou druhého Filmag Speciálu bude DVD s titulem Blokáda, vyprávějící osudy obleženého města Leningradu. A je samozřejmé, že zbylé díly epopeje budou díky Filmag Speciálu 2 k mání za velice příznivou cenu díky slevovému kupónu. POZOR! DVD bude v klasické krabičce, ne ve slimu!!! Součástí Filmag Speciálu budou samozřejmě i další slevové kupóny za které si budete moci koupit / objednat klasické válečné filmy za neuvěřitelnou cenu.

Filmag Speciál 2 bude již brzy, v březnu vystřídán dalším, třetím Speciálem, který se zaměří na letecké bitvy druhé světové války. Do budoucna je tento titul plánován jako pravidelný dvouměsíčník. 36 ojedinělých stran bude k dostání již v první polovině ledna roku 2007.


Číslo #3 Když jsme v minulém speciálu zastavili bleskovou válku před branami Moskvy, „nakoplo“ nás to tak mocně, že jsme vylétli vzhůru k oblakům. A nebyli jsme sami. Proplétali jsme se černými obláčky výbuchů střel z protiletadlových děl, vyhýbali jsme se žraločím čumákům „mesrů“ toužících si z nás uhryznout aspoň kousek, popřáli jsme šťastnou cestu létajícím pevnostem, nesoucím svůj bombastický náklad pro Třetí říši a došlo i na střet s nadopovaným pilotem kamikadze. Ano, snažili jsme se být nad věcí. V hloubce pod námi vybuchovaly padlí ptáci, trosečníci v pouštní prázdnotě shlíželi s nadějí za zvukem našich motorů a s nejedním leteckým esem jsme si zahráli Prší. Byl to zajímavý let. Zajímavý s hořkou příchutí svinstva doby. Jak té válečné, tak i poválečné, kdy se vládnoucí třída odvděčila většině hrdinů leteckých bitev uranovým koncentrákem. Poctivě jsme se snažili vše zdokumentovat a dokázat že i když má člověk pod nohama nebe, do pekla to může být jen zatracený kousek. Od 12.3.2007 bude našich dalších šestatřicet stran ležet před vámi. Najdete na nich skutečné příběhy, fikce na základě reálných událostí, fakta, stejně jako domněnky, tragické osudy i důkazy nesporné odvahy a odhodlání. Najdete na nich úsek válečných dějin, který se ukrývá pod pojmem Letecká válka.

Jako přílohu u časopisu naleznete klasický válečný film Normandie Niemen, který u nás vychází v premiéře. Vypráví osudy letecké jednotky bojující na východní frontě.


Číslo #4 Připravte se na 11. května, oprašte svoje uniformy, zkontrolujte zbraně a rozlučte se se svojí rodinou, čeká na vás jedna z největších a nejkrvavějších bitev druhé světové války – bitva o Stalingrad. Ponořte se společně s četou Filmagovských redaktorů přímo do jejího víru a nasajte atmosféru plnou násilí, intrik, taktizování generálů a smutných osudů obyčejných vojáků a obyvatel města, které odmítl Stalin nechat padnout do rukou německé armády. Tiše našlapujte krůček po krůčku se sudetoněmeckým vojákem Josephem a ruským důstojníkem Morozovem v jejich krutých životních příbězích. Neschovávejte se do sklepů, mohou do nich přijít Plamenní mužíci a vyhýbejte se cvičenému oku elitních sniperů. Tahle bitva se vám zaručeně dostane pod kůži. Staňte se součástí historie!

Nový Filmag speciál vychází již 11. května s vynikajícím velkofilmem Stalingrad režiséra Jurije Ozerovského!


Číslo #5 A dost, řekl si tatíček Stalin. Je načase vyhnat tu fašistickou verbež z naší krásné širé země! A jak se rozhodl, tak i udělal. Hnal německou armádu psím krokem a nedokázali ho zastavit ani slavní generálové a jejich vypečená taktika. Nové číslo Filmagu speciál navazuje přímo na svého předešlého bratříčka, a tak i v něm se můžete těšit na životopisy, dlouhé boje a hlavně na zásadní bitvu v Kurském oblouku. Bitva u Stalingradu byla vítězná, ale válka ještě zdaleka nekončí! Čeká vás taktické manévrování a fanatická zatvrzelost generála Ericha von Mansteina, odvážné akce generála Ludvíka Svobody, letecké kousky kryjící tankové divize a vůbec všechno to, co lze shrnout dvěma slovy – spálená země.

Součástí nového FILMAG Speciálu, jenž vychází již 12. 7. 2007 je druhá část skvělého velkofilmu Jurije Ozerovského STALINGDRAD!


Číslo #6 ...kdo stvořil první, ten stvořil i tu poslední. Ano, i to se mohlo honit hlavou nebohému námořníkovi, jenž se snažil dopravit svoji loď s proviantem do bezpečí britského přístavu, zatímco pod každou z vln se mohla skrývat německá ponorka, aby navždy ukončila jeho život. Válka si nevybírá. Vítejte v rozbouřených vodách oceánů, pod jejichž hladinou tiše spí smrtící kovové rakve a čekají na nechráněné přídě svých nepřátel. Ponorky se zkrátka staly nedílnou součástí armády a napáchali slušnou řádku škod. O nich se můžete přesvědčit v Novém Filmagu Speciál, který vám pootevře vrátka do světa konvojů, vlčích smeček a všech lidí, kteří těmito podmořskými monstry doslova žili. Zemřít v kovové rakvi asi není nic moc příjemného, ale co by prostý voják neudělal pro svého Vůdce a odhodlaného generála. A pokud vám nestačí jen řádka parádních textů, můžete se těšit i na sovětský film Borise Volčeka „Kapitán Štastné štiky“ z roku 1972. Že Štika 721 je ponorkou, snad ani nemusíme dodávat.

Nový FILMAG SPECIÁL vychází již 12. 9. 2007! Nenechte si ho ujít!


Číslo #7 Válka není procházka růžovou zahradou plnou vonných květů a motýlků třepotajících vesele křídly. Naopak. Válka je svinstvo, které sebou přináší smrt, zkázu a hrůzu. V takových okamžicích život jedince nemá příliš velkou cenu, a je s ním i podle toho zacházeno. Ponořte se společně s osvědčeným týmem redaktorů hluboko pod povrch válečné vřavy, do míst, kde německá armáda budovala svoje koncentrační tábory plné tmavých kobek a plynových komor, nechávala zajatce vykopávat masové hroby pro tisíce lidí a stavěla podzemní mučírny, z nichž zněl nepřetržitě pláč a řev obětí. Hákový kříž se stal symbolem krutosti. Pokud máte dostatečně silné nervy, můžete ho doprovázet od jeho cesty vzhůru až po hořký pád končící Norimberským procesem. Každý zločin si totiž zaslouží svůj trest. A Boží mlýny melou dál a dál...

P.S. Na rozdíl od běžné distribuce tentokráte vychází „Trestný prapor“ pouze na dvou DVD. Jeho závěr naleznete jako přílohu dalšího Filmagu Speciál.


Číslo #8 A válka pokračuje. Tentokráte ponecháme stranou německou armádu a vrhneme se přímo do dění plánů tatíčka Stalina a jeho krvelačných poskoků. Ano, válečné zločiny si vybrali svoji daň na obou stranách bariéry. A tentokráte pokračují dál i po skončení války, aby si tyran mohl upevnit svoji moc. Hladomory, čistky a oddíly bojující proti totalitě. Můžete se přidat k Vlasovcům, nahlédnout pod roušku Rusko-Finské války, anebo prožít poslední část životních osudů ruského důstojníka Morozova. Filmag Speciál je opět tady, aby poodhalil zákulisí doby, kdy lidský život neznamenal vůbec nic.

Jste připraveni nahlédnout do tváře reálné hrůzy, které se žádný filmový horor nevyrovná? Pokud ano, neváhejte a pospíchejte do nejbližší trafiky.